تاریخ 1397/08/24         ساعت 16:16     گروه خبری عمومی

همزمان با سالروز وقوع زلزله استان کرمانشاه ، قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست انجام این بانک در شهرستانهای آسیب دیده از زلزله را تشریح کرد.
تصویر به گزارش روابط عمومی بانک تجارت ، حق وردی قائم مقام مدیر عامل این بانک طی گفتگویی با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان این واقعه اهم اقدامات بانک تجارت را طی یکسال گذشته برای کمک به آسیب دیدگان این زلزله برشمرد و گفت : در هفته های نخست پس از زلزله ، کارکنان این بانک کمک های غیرنقدی خود را از تهران و سایر استانها در قالب دهها دستگاه کامیونت به مناطق زلزله زده ارسال کردند.

حق وردی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت یک باب مدرسه 9 کلاسه در محل بلوار اصلی شهرستان سر پل ذهاب افزود: هزینه احداث این مدرسه بالغ بر 20 میلیارد ریال است که این مبلغ از محل کمک های نقدی کارکنان بانک تجارت در قالب اهدای چند روز حقوق یا مرخصی آنان تامین شده است. این مدرسه که حداکثر تا بهار سال آینده به بهره برداری می رسد در زمینی به مساحت 2600 متر مربع ، در دو طبقه و با 800 متر زیر بنا احداث می شود.

وی به دیگر اقدامات این بانک برای هموطنان زلزله زده اشاره و خاطر نشان کرد: ایفای مسئولیت های اجتماعی یکی از رویکردهای همیشگی بانک تجارت بوده و این بانک در جریان زلزله کرمانشاه بالغ بر 20 کانکس آموزشی مجهز به سرویس بهداشتی را نیز با هماهنگی آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس در اختیار روستا های سر پل ذهاب، اسلام آباد، ثلاث بابا جانی، قصر شیرین و گیلان غرب قرار داده است. همچنین با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی 20 خانواده آسیب دیده از زلزله در کانکس های اهدایی بانک تجارت به صورت موقت ساکن شده اند . 

قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت ضمن اشاره به آمار تسهیلات پرداختی این بانک به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: بانک تجارت تا این تاریخ بالغ بر 782.220 میلیون ریال تسهیلات برای بازسازی اماکن مسکونی شهری ، روستایی، تجاری و تامین لوازم خانگی و سایر نیازهای هموطنان آسیب دیده در زلزله کرمانشاه پرداخت کرده است.