تاریخ 1397/07/22         ساعت 16:24     گروه خبری عمومی

بانک تجارت با متناسب سازی و ایجاد ارزش افزوده در سامانه های بانکی خود، در راستای حفظ و رعایت حقوق شهروندی نابینایان گام برمی دارد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، به منظور خدمت رسانی به نابینایان کشور ، این بانک با ایجاد نسخه جدید اپلیکیشن پات و تجهیز هفده شعبه خود به سامانه بانکی نابینایان، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و تسهیل دسترسی این عزیزان به ارائه خدمات بانکی اقدام کرده است. باجه های ویژه‌ی ارائه خدمات در شعب بانک تجارت به گونه ای طراحی شده تا کاربران نابینا یا کم بینا در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به حضور همراه از خدمات بانک استفاده کنند. این سامانه در شهرهای کرج، یاسوج، مشهد، اصفهان، تبریز، بوشهر، تهران(دوشعبه) شیراز، قزوین، قم، سنندج، رشت، خرم آباد، ساری، اراک و یزد افتتاح شده است.

این بانک به منظور تسهیل استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک برای نابینایان و کم بینایان، اقدام به انطباق وب سایت اینترنتی خود با استاندارد نرم افزارهای خوانشی نابینایان کرده است تا این قشر از هموطنان با استفاده از      نرم افزارهای رایگان همچون
NVDA
(که امکان دریافت آن از طریق سایت بانک نیز فراهم است) نسبت به استفاده از خدمات سایت از قبیل: استفاده از خدمات اینترنت بانک، دریافت نرم افزارهای موبایل بانک تجارت، خدمات انتقال وجه، انواع خدمات کارت، فهرست شعب مجهز به خودپرداز گویا، دریافت شماره شبا، دریافت اطلاعات مربوط به خدمات و تسهیلات، ارتباط با مدیران و مرکز ارتباط با مشتریان اقدام کنند.  

بانک تجارت در راستای حفظ امنیت و استفاده از چارچوب های استاندارد استفاده از خدمات بانکداری اینترنتی، نسبت به فعال کردن امکان صوتی
CAPCHA
( تصویر امنیتی) نابینایان و کم بینایان در بخش ورود به اینترنت بانک اقدام کرده است تا با شنیدن و تایپ از طریق صفحه کلید به امکانات موجود در سامانه، دسترسی پیدا کرده و امور بانکی خود را انجام دهند.