تاریخ 1395/06/13         ساعت 09:32     گروه خبری عمومی

همزمان با هفته بانکداری اسلامی ، بانک تجارت دومین باجه ویژه ارائه خدمات بانکی به نابینایان و کم بینایان را افتتاح کرد
تصویر

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت ، در این باجه امکان دسترسی آسان به کلیه خدمات شعبه ای برای شهروندان نابینا و کم بینا با استفاده از دستگاه های برجسته نگار و نمایشگرهای بریل فراهم شده است.

در آئین افتتاح این باجه که صبح روز شنبه سیزدهم شهریورماه  در شعبه فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد، نادر خواجه حق وردی، قائم مقام مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اینکه فراهم آوردن امکان دسترسی آسان به خدمات بانکی برای هم میهنان توانخواه جسمی، یکی از رئوس اصلی برنامه مسئولیت های اجتماعی بانک تجارت است اظهار داشت : امیدواریم افتتاح این باجه در تسهیل انجام امور بانکی برای هموطنان عزیز نابینا و کم بینا موثر واقع شود.

قائم مقام مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اقدامات بانک تجارت برای دسترسی آسان نابینایان و کم بینایان به خدمات بانکداری الکترونیک گفت : بانک تجارت نخستین بانک کشور است که امکان دسترسی به مهمترین خدمات غیر حضوری خود در پایگاه اینترنتی و موبایل بانک را برای این هموطنان فراهم آورده است و مشتریان نابینا یا کم بینا می توانند با استفاده از نرم افزارهای دستیار صوتی از خدمات اینترنت بانک و موبایل بانک تجارت نظیر خدمات کارت ، انتقال وجه ، دریافت کد شبا ، دریافت اطلاعات مربوط به خدمات و تسهیلات بانک تجارت و ... استفاده کنند .   

حق وردی با اشاره به برنامه ی آینده بانک تجارت برای سفارشی سازی خدمات دستگاه های
POS
برای نابینایان و کم بینایان گفت:  امیدواریم با همکاری سایر بانکها و شرکتهای تامین کننده خدمات بانکداری الکترونیک ، دسترسی ایرانیان توانخواه به خدمات بانکی به استانداردهای بین المللی نزدیکتر شود .

در ادامه این مراسم صادقپور مدیرعامل شرکت دانش بنیان "پکتوس" که در تامین سرویس های باجه ویژه نابینایان با بانک تجارت مشارکت نموده است، با ارائه توضیحاتی در خصوص چگونگی سفارشی سازی خدمات این باجه برای کم بینایان و نابینایان گفت: تکمیل فرمهای بانکی در این باجه از طریق یک دستگاه برجسته نگار دارای صفحه کلید و نمایشگر بریل صورت می گیرد و دستیار صوتی نیز برای استفاده از کلیه خدمات این باجه فعال شده است .

وی افزود : مشتریان نابینا و کم بینا برای استفاده از خدمات این باجه به هیچ وجه نیاز به حضور همراه نداشته و
می توانند کلیه عملیات بانکی همچون افتتاح حساب ، واریز وجه ، تکمیل تقاضای اعطای تسهیلات و ... را با استفاده از دستیار صوتی و چاپگرهای بریل شخصا به انجام رسانند .

"اوضاعی" مدیر امور سازمان و روشهای بانک تجارت نیز گزارشی از برنامه های آتی این بانک برای تسهیل دسترسی مشتریان دارای معلولیت جسمی و حرکتی  به خدمات بانکی ارائه کرد .

گفتنی است مسئولین انجمن نابینایان ایران و تعدادی از مشتریان کم بینا و نابینای بانک تجارت در این مراسم حضور داشتند . باجه ویژه نابینایان بانک تجارت در شعب فرهنگسرای بهمن